הסתדרות עובדי המדינה קיימה יום עיון בנושא "חרמות ה-BDS כנגד מדינת ישראל " – 5.11.18

 

לקראת כנס מנהיגות ליו"ר ראשי וועדים ארציים, קיימה העמותה לקידום מקצועי חברתי בראשות המנכ"לית עידית כהן, יום עיון בנושא "חרמות ה-BDS כנגד מדינת ישראל ".
את הכנס פתח יו"ר הסתדרות עובדי המדינה ויו"ר העמותה מר אריאל יעקובי בהדגישו את חשיבות הירתמות הסתדרות עובדי המדינה, למלחמה בארגונים הקוראים לדה לגיטימציה של מדינת ישראל ותנועת ה-BDS בראשם, הפועלים כנגד מדינת ישראל בתחומי כלכלה, תרבות, אקדמיה ועוד.

בהמשך, נשא דברים השר גלעד ארדן – השר לביטחון פנים, נושאים אסטרטגיים ושר ההסברה. השר בירך את
יו"ר העמותה והמנכ"לית על כך שקידמו ביום עיון זה את נושא הדה – לגיטימציה והחרמות כנגד מדינת ישראל. השר ציין כי לתנועת החרם BDS מטרה אחת בלבד והיא להביא לסוף קיומה של מדינת ישראל כביתו של העם היהודי. לדבריו, לא מטרידות את חברי ה-BDS זכויות אדם, לראיה, מעולם לא הטרידו אותם זכויות אדם בסוריה או באירן.. השר המשיך ואמר כי יו"ר ארגון ה- BDS באנגליה, פועל באגרסיביות רבה ומאשים את ישראל בפשעי מלחמה, אפרטהייד ובכל מה שקורה בעזה. אלו תהליכים מסוכנים שמתרחשים בבריטניה ומי שמתדלק זאת, אלו ארגוני עובדים שה-BDS חדרו אליהם והפכו אותם למאוד דומיננטיים ומשפיעים.
 
הסתדרות עובדי המדינה, אמר השר ארדן, ייצגה אותנו השנה בוועידה בליוורפול. המשלחת נכנסה לשדה הקרב של ה-BDS ושם השיבה מלחמה כנגד גופי ארגוני העובדים המשתפים פעולה עם ה-BDS.  השר טען כי:" אין מישהו שיכול לעשות זאת טוב יותר מכם, היות ואתם מדברים באותה שפה של ארגוני עובדים ואתם יכולים לחשוף את הצביעות שלהם. אני שמח על ההצלחה שלכם בהצגת האמת ועצירתם בקבלת החלטות כנגד מדינת ישראל. תודה רבה על הפעילות שלכם. אנו נמשיך לתמוך בהוצאת משלחות הסברה לחו"ל ואנו רוצים, שאתם תעזרו לנו להביא משלחות של משפיענים מחו"ל. אלו יגיעו ארצה ויתרשמו ממדינת ישראל, הם לעולם לא יהיו נגדנו אחרי שיחוו את ישראל. במאבק הזה כולנו יחד, ללא קשר להשקפה הפוליטית של כל אחד מאתנו, נאבקים יחד בחרם!" – דברי השר ארדן.

מנכ"לית העמותה הגב' עידית כהן
ציינה כי הרעיון לנושא הסמינר עלה לאחר ששמעה את הרצאתו של מר צחי גבריאל - מנהל כח המשימה הלאומי למאבק בדה לגיטימציה וחרמות ומשנה למנכ"ל, כהכנה ליציאת המשלחת לליוורפול "וחשבתי בליבי שחובתי כאזרחית, לגרום לכך שכולנו נשמע את ההרצאה הזו. בשנה הבאה, בע"ה נרחיב את הפעילות ואת התרומה שלנו ונעמיק את הפעילות שלנו גם עם עמותת ""Act il. הגב' כהן ביקשה מכל יו"ר הוועדים  לרתום את עובדי משרדם כדי להשיב מלחמה כנגד החרמות שעושים נגדנו.

סיים את פרק זה ביום העיון מר
צחי גבריאל -מנהל כח המשימה הלאומי למאבק בדה לגיטימציה וחרמות ומשנה למנכ"ל. בין יתר הדברים, ציין מר גבריאלי כי המלחמה כנגד תנועת ה-BDS מתנהלת במספר זירות: הזירה התודעתית, הזירה הכלכלית (סודה סטרים), הזירה אקדמית – באמצעות הצגת עשרות מחקרים התומכים בהחרמת מדינת ישראל, הזירה משפטית – באמצעות הצגת "עובדות" מדוע אין לסחור עם חברות מיהודה ושומרון. זירה אינטרנטית - שקרים שמופצים בכל העולם, זירה תרבותית והספורטיבית ובאמצעות החברה אזרחית - לא רק ארגונים אלא גם אזרחים.
לדברי מר גבריאלי, הם מתקיפים אותנו בכל החזיתות ועל כולנו להירתם בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי להפריך את טענותיהם השקריות.


אריאל, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה נואם
מר אריאל יעקובי - יו"ר הסתדרות עובדי המדינה

השר לביטחון פנים נואם בכנס
השר גלעד ארדן – השר לביטחון פנים, נושאים אסטרטגיים ושר ההסברה

עידית כהן מנכ"לית העמותות נואמת בכנס
גב' עידית כהן - מנכ"לית העמותות

צחי גבריאל - נואם בכנס
מר צחי גבריאל -מנהל כח המשימה הלאומי
למאבק בדה לגיטימציה וחרמות ומשנה למנכ"ל

יו"ר וועדים ומחזיקי תיקים בכנס

 
 

אריאל יעקובי

אריאל יעקובי

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה

העמותה לקידום מודעות חברתית והעשרת הידע של עובדי המדינה, הוקמה לאחר מאמץ רב כעמותה נוספת לעובדי המדינה,
למידע נוסףעל אריאל יעקובי

חדשות ועדכונים